Czarny pomeranian jest niezwykle inteligentnym psem. Lubią stymulację umysłową i rozrywkę, dlatego należy zapewnić im zabawne zabawki. Zabawki te mogą obejmować gryzaki, pluszaki, a nawet gry logiczne. Znudzony pies to smutny pies, więc upewnij się, że Twój czarny pomeranian nigdy się nie nudzi. Pokocha Cię za to! A więc, co powinieneś kupić czarnemu pomorskiemu?

Identyfikacja

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak rozpoznać czarnego Pomorzanina, musisz znać różnicę między kolorem czekoladowym a sobolowym. Pomimo swoich nazw, kolory czekoladowy i sobolowy są w rzeczywistości odmianami tego samego koloru. Różnica polega na kolorze sierści. Kolor czekoladowy i sobolowy jest bardziej podobny do koloru czekoladowego, z brązowymi łatami i białymi plamami na ciele i pysku. Te dwa kolory mają także odmienny wzór sierści.

Pielęgnacja

Aby uniknąć ewentualnych problemów związanych z tą rasą, należy znać kilka ważnych wskazówek dotyczących pielęgnacji czarnego pomorskiego. Sierść czarnego pomorskiego powinna być czarna jak węgiel. Jeśli występują na niej białe lub opalone plamy, może to być spowodowane genami parti. Sierść czarnego psa pomorskiego będzie w końcu jednolicie czarna. Niektóre czarne pomeraniany są źle umaszczone, co jest oznaką umaszczenia parti lub mis-marked.

Cechy charakterystyczne

Cechy charakterystyczne pomeranianów różnią się w zależności od psa, ale wszystkie powinny mieć podwójną sierść z gęstym, puszystym podszerstkiem i gęstszym włosem okrywowym. Umaszczenie pomeranianów jest również bardzo zróżnicowane pod względem koloru, wzoru i faktury, można więc wybierać spośród wszystkich kolorów. Pomorzany są zazwyczaj ciemne, intensywnie czarne, ale zdarzają się też pomeraniany czarne. Psy te są bardzo inteligentne, aktywne i przejmują kontrolę nad swoim otoczeniem.

Koszt

Jeśli chcesz mieć czarnego Pomorzanina, zapewne zastanawiasz się, ile to kosztuje. Cena pomeranianów zależy od wielu czynników. Przede wszystkim rasa ta jest stosunkowo niewielka – waży około 7-10 funtów. Pomorzany są małe i zdrowe, więc nie zużywają dużo kalorii, a ich pożywienie nie jest bardzo drogie. Ponadto, czarne psy pomorskie są zazwyczaj tańsze niż psy czystej krwi.

Przeczytaj:  Czy psy rasy pomeranian są agresywne?

Gdzie szukać

Czarny Pomorzanin jest żywym psem o wysokim poziomie inteligencji. Są łatwe w szkoleniu i dobrze reagują na system nagród. Ich wyjątkowa osobowość sprawia, że są wspaniałymi towarzyszami. Chociaż czasami mają złą reputację jako psy agresywne i głośne, rasa ta jest zazwyczaj słodka i łagodna. Jeśli zastanawiasz się nad adopcją czarnego pomeranianina, powinieneś wiedzieć o kilku rzeczach. Jeżeli ten artykuł nie był dla Ciebie wystarczająco szczegółowy i dalej szukasz informacji o rasie psa pomeranian  lub o innych rasach warto zajrzeć https://dogproject.pl/rasy-psowPodobne