Ogólnie rzecz biorąc, koszt zakupu białego Pomorzanina wynosi około 500 dolarów rocznie. Jednak ich opieka jest kosztowna. Ich roczny rachunek może przekroczyć 5,500 dolarów. Oprócz rachunków za weterynarza, wymagają one profilaktyki przeciw pchłom i robakom sercowym, a także badań stomatologicznych i przesiewowych. Zakup ubezpieczenia dla zwierząt domowych to świetny sposób na pokrycie kosztów niespodziewanych wydatków medycznych. Ubezpieczenie od wypadków i chorób można wykupić za 190 lub 565 dolarów rocznie. Wreszcie, białe psy pomorskie zjadają 50 funtów jedzenia rocznie, więc spodziewaj się wydać 50 do 90 dolarów rocznie na jedzenie.

Cena białego pomeranianu

Cena szczeniaka białego pomeranianina będzie zazwyczaj wyższa niż cena szczeniaka pomarańczowego lub czarnego. W przeciwieństwie do innych ras, białe szczeniaki pomorskie nie są tak podatne na choroby, co czyni je idealnymi dla ludzi żyjących w ciepłym klimacie. Mogą być jednak drogie ze względu na koszty podróży i wydatki związane z dostarczeniem ich od hodowców do domów. Pomorzany to energiczne, ciekawskie, figlarne i zadziorne psy, które lubią być w centrum uwagi. Nie powinny być pozostawiane same z małymi dziećmi, ponieważ są bardzo aktywne i skłonne do zabawy.

Cena białego psa pomorskiego zależy od tego, gdzie się go kupi. Niektórzy hodowcy pobierają wyższe opłaty za samce niż za samice, więc należy się rozejrzeć, aby uzyskać jak najlepszą ofertę. Kupno dorosłego psa kosztuje około 400-4000 dolarów, natomiast adopcja szczeniaka może kosztować od 200 do 500 dolarów. Pamiętaj, że białe Pomeranians są trudne do znalezienia w sklepach, więc upewnij się, aby rozejrzeć się w celu uzyskania najlepszej oferty.

Inną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę szukając białego szczeniaka pomorskiego jest jego rzadkość. Zazwyczaj białe psy są rzadkie, ale istnieją. Białe psy nie mają innego koloru w genach od co najmniej pięciu pokoleń. Z tego powodu są one nieco droższe niż psy różnokolorowe lub czarne. Rzadkie kolory nie muszą jednak oznaczać drogie.

Przeczytaj:  Szpic miniaturowy, w jakich kolorach występuje?

Białe pomeraniany są znane z podatności na zwichnięcie rzepki, które jest schorzeniem powodującym, że rzepka nie mieści się na swoim miejscu. Może to powodować nieaktywność stawu kolanowego, a w celu skorygowania tego problemu konieczna może być operacja. Podobnie, biały pomeranian może być podatny na zapadnięcie się tchawicy, co ma miejsce, gdy tchawica ulega osłabieniu. W obu przypadkach operacja może wyleczyć to schorzenie.

Jako rasa zabawek, biały pomorski nie jest dużym psem i jest wspaniałym towarzyszem dla singli, par i starszych dzieci. Biały pomeranian ma dużą osobowość ukrytą w swojej niewielkiej budowie. Są to również doskonałe psy do towarzystwa dla rodzin, par i osób indywidualnych. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem białego pomorskiego dla swojej rodziny, upewnij się, że przeczytałeś opinie w Internecie i dowiedziałeś się o temperamencie tej rasy, zanim zdecydujesz się na zakup.

Ceny psów rasy pomorskiej są bardzo zróżnicowane w zależności od rasy. Pomorzany czystej krwi są bardzo cenione i stanowią symbol standardów rasowych. Jeśli jednak nie chcesz brać udziału w wystawach, mieszaniec będzie równie uroczy, a przy tym znacznie tańszy niż biały pomeranian. Jeśli jednak szukasz szczeniaka o czystej krwi, możesz spodziewać się, że zapłacisz ponad dwa razy więcej niż za białego Pomorzanina.

Podobne