To pytanie zadaje sobie wiele osób rozważających wprowadzenie do rodziny miniaturowego psa. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy Shiba Inu lub Szpic Niemiecki Miniaturowy mają sierść, ten artykuł odpowie na to pytanie. Oba te miniaturowe psy mają włosy, ale Shiba Inu ma sierść. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych uroczych psach miniaturowych.

Miniaturowy szpic niemiecki ma włosy czy sierść

Jeśli zastanawiasz się, czy Szpic Niemiecki miniaturowy ma włosy czy futro, nie jesteś sam. Rasa ta jest jednym z najpopularniejszych małych psów na rynku. Mimo swoich niewielkich rozmiarów szpic miniaturowy nadal wymaga regularnej pielęgnacji. Sierść psa powinna być codziennie szczotkowana. Należy także przyuczyć go do pozostawania w bezruchu podczas pielęgnacji. Mimo że rasa ta jest niewielka, może mieszkać w mieszkaniach i na małych podwórkach i wymaga codziennych spacerów.

Szpic niemiecki ma podwójną sierść, która składa się z wełnistego podszerstka i prostej sierści zewnętrznej. Sierść jest najgrubsza na szyi i klatce piersiowej. Uszy są trójkątne i stoją prosto do góry. Miniaturowy szpic niemiecki ma długą, płaską twarz i trójkątne uszy. Sierść tej rasy jest grubsza na szyi i ramionach niż gdziekolwiek indziej. Ogon ma tendencję do płaskiego ułożenia.

Shiba Inu ma włosy lub sierść

Okres linienia może być poważnym zmartwieniem dla nowych właścicieli Shiba Inu, zwłaszcza jeśli pies jest jeszcze szczeniakiem. Niektóre psy naturalnie zrzucają sierść, ale Shiby są znane z tego, że bardzo dużo jej zrzucają. W okresie wzmożonego linienia pies może schodzić w kłębach. Duża ilość sierści może być oznaką infestacji pcheł lub roztoczy, albo też Twój Shiba może przechodzić zmiany hormonalne. Niezależnie od przyczyny, sierść większości psów rasy Shiba Inus odrasta w ciągu około dwóch do trzech tygodni.

Przeczytaj:  Ocean pearl yorkshire terrier- opis rasy

Twój pies może nie zrzucać nadmiernie sierści w najcieplejszej części roku, ale zbyt wysoka temperatura może spowodować nadmierne zrzucanie sierści. Odpowiednia temperatura pomoże ograniczyć zrzucanie sierści i sprawi, że Twój Shiba Inu będzie się czuł komfortowo i będzie szczęśliwy. Codziennie sprawdzaj, czy u Twojego psa nie występują jakieś problemy, które mogą być przyczyną nadmiernego linienia. Aby uzyskać więcej informacji, czytaj dalej i dowiedz się, jak dbać o zdrowie swojego Shiba Inu.

Shiba Inu jest psem miniaturowym

Istnieje kilka typowych problemów zdrowotnych związanych z Shiba Inu, a jednym z nich jest otyłość. Psy z nadwagą są podatne na choroby serca, zaburzenia metabolizmu i problemy ze stawami. Nie powinieneś karmić swojego Shiby więcej niż potrzebuje i zapewnić mu dużo czułości. Zamiast podawać psu jedzenie, przytulaj go i dawaj mu smakołyki. U otyłego psa Shiba Inu może rozwinąć się bolesna choroba zwana dysplazją stawów biodrowych, która może spowodować umiarkowaną kulawiznę lub zapalenie stawów. Choroba ta rozwija się w okresie wzrostu, kiedy kości rosną szybciej niż mięśnie i stawy. W rezultacie z czasem dochodzi do rozwoju nieprawidłowych stawów biodrowych.

Mimo że rasa ta jest mała, cechuje ją wysoka inteligencja. Szkolenie Shiba Inu nie jest łatwym zadaniem. Wymaga cierpliwości, konsekwentnej uwagi i ćwiczeń umysłowych. Mimo że psy tej rasy są stosunkowo łatwe w szkoleniu, mogą pojawić się u nich problemy behawioralne. Należy pamiętać, że osobowość Shiby jest bardziej wrażliwa niż wskazywałaby na to jej wielkość. Głęboka miłość Shiby do ludzi sprawia, że jest to pies trudny do okiełznania, ale widok jego szczęścia, gdy w końcu się go opanuje, może być satysfakcjonujący.

Podobne