Yorki znane są z tego, że są wybrednymi niejadkami, ale nie zawsze tak jest. Większość Yorków je dobrze bez większej zachęty. Niektóre skubią jedzenie i jedzą tylko tyle, aby zaspokoić głód. Właściciele, którzy martwią się o wagę swoich yorków, dodają więcej jedzenia, aby skusić psa. Inne yorki przejadają się i mają tendencję do nadwagi. Aby utrzymać wagę swojego yorka w ryzach, podawaj mu zróżnicowaną karmę i smakołyki.

Zdrowa dieta Yorków

Chociaż dieta miniaturowego Yorka jest stosunkowo niskokaloryczna, ilość pokarmu, jakiej potrzebuje, jest wyższa niż w przypadku innych ras psów. Yorki potrzebują od 150 do 250 kalorii dziennie, chociaż starsze Yorki mogą potrzebować nieco więcej. Zdrowa dieta Yorków zawiera wysokiej jakości karmę. Utrzymywanie zdrowej i zbilansowanej diety Yorków jest niezbędne dla dobrego samopoczucia i zdrowia Twojego psa.

Zmiana diety

Zmiana diety Yorków nie zawsze jest łatwym zadaniem, ponieważ psy tej rasy są notorycznie wybredne. Mogą one ignorować pewne składniki, a nawet odmawiać jedzenia niektórych pokarmów. Jedną z głównych przyczyn takiego zachowania jest to, że Yorki wolą jedzenie dla ludzi niż dla psów. Po kilku dniach jedzenia ludzkiego pokarmu będą odmawiać jedzenia tego samego rodzaju karmy, którą im podajesz.

Marchewki

Marchew jest nie tylko wysokiej jakości źródłem błonnika, ale także ma niską zawartość kalorii i tłuszczu. Chociaż marchew zawiera dużo naturalnego cukru, jego nadmiar może powodować próchnicę zębów i otyłość. Mimo to jest doskonałym źródłem witamin i minerałów. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy kroić je na małe kawałki. Pamiętaj także, aby podawać swojemu Yorkowi dużo wody. Jeśli Twój pies wykazuje jakiekolwiek objawy dyskomfortu trawiennego, natychmiast zgłoś się do lekarza weterynarii.

Mleko

Podczas gdy inne rasy mogą tolerować jeden duży posiłek dziennie, Yorkshire teriery wymagają mniejszych posiłków częściej. Jeżeli nie jedzą dłużej niż dwie godziny, poziom cukru we krwi może się obniżyć, może wystąpić rozstrój żołądka i osłabienie. Jeśli zauważysz u swojego Yorkshire teriera którykolwiek z tych objawów, natychmiast skontaktuj się z lekarzem weterynarii. Najlepiej jest również unikać podawania psu pokarmów o wysokiej zawartości cukru i tłuszczu, takich jak czekolada czy winogrona.

Przeczytaj:  Jak dobrać legowisko dla psa szpic miniaturowy?

Glukozamina

Glukozamina jest ważnym składnikiem odżywczym dla Twojego Yorkshire terriera. Wspomaga ona zdrowie stawów i tkanek łącznych, w tym chrząstek, Twojego psa. Glukozamina pomaga również w łagodzeniu sztywności stawów i przynosi szereg innych korzyści. Zawiera również L-teaninę, naturalnie uspokajający aminokwas, na który psy rasy Yorkies wydają się pozytywnie reagować. Glukozamina jest doskonałym suplementem diety dla bioder i kolan Twojego Yorka, a także pomaga w zwalczaniu bólu i sztywności stawów.

Błonnik

Twój Yorkie może mieć problemy z trawieniem niektórych pokarmów, ale te suplementy mogą mu w tym pomóc. Kwasy tłuszczowe omega i probiotyki to doskonałe suplementy dla psów. Te składniki odżywcze pomagają regulować pracę wrażliwych żołądków i serca. Suplementy te są szczególnie korzystne dla starszych psów. Wiele karm dla psów zawiera te dwa składniki. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych z nich. Przyjrzyjmy się, na co powinieneś zwrócić uwagę w diecie Twojego psa.
Witaminy

Pies potrzebuje wielu witamin, aby zachować zdrowie, a niektóre z nich są ważne dla ogólnego dobrego samopoczucia psa. Witamina A jest niezbędna do prawidłowego wzrostu oraz utrzymania prawidłowego stanu sierści, wzroku i skóry. Witamina B pomaga w funkcjonowaniu układu odpornościowego i zwalcza choroby układu nerwowego. Witamina C jest niezbędna do rozwoju kości, a witamina D wspomaga przyswajanie składników odżywczych, co korzystnie wpływa na kości. Witamina E pomaga w utrzymaniu tkanek organów.

Podobne