Jeśli zastanawiasz się ile karmy podawać swojemu szczeniakowi, musisz wiedzieć kilka rzeczy o pomeranianach. Pomorzany mają wrażliwy układ pokarmowy i wymagają zbilansowanej diety. Pomorzanin powinien jeść pełnowartościowe składniki, takie jak wysokowartościowe białka zwierzęce, zdrowe tłuszcze i strawne węglowodany. Ważne jest również, aby podawać pomeranianowi karmę surową lub liofilizowaną.

Dieta wysokobiałkowa

Dieta wysokobiałkowa dla szczeniaka pomeranian pomoże Twojemu pupilowi rosnąć silnym i zdrowym. Powinna ona zawierać pełnowartościowe zboża wspomagające układ trawienny oraz pełnowartościowe źródło białka dla rozwoju mięśni. Inne wysokiej jakości składniki karmy dla szczeniąt rasy pomeranian to glukozamina i chondroityna, które są ważne dla zdrowia stawów. Ta receptura zawiera te składniki w zdrowej, zbilansowanej i kompletnej formule.

Dieta wysokokaloryczna

W zależności od wieku szczeniaka rasy Pomeranian, może zaistnieć potrzeba uzupełnienia diety o dodatkowe kalorie. Możesz dodawać do karmy tuńczyka i jajka w wodzie. Możesz także zwiększyć ilość przysmaków podczas posiłków, dodając do nich kurczaka z rożna i twaróg. Wyższa zawartość kalorii w tych przysmakach pomoże Twojemu czworonogowi utrzymać zdrową wagę. Jeśli jednak masz wrażenie, że Twój Pom jest nadal zbyt chudy, najlepiej skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Właściwy stosunek fosforu do wapnia

Wybierając odpowiednią karmę dla szczeniąt rasy pomeranian, należy zwrócić uwagę na prawidłowy stosunek fosforu do wapnia. Stosunek ten powinien wynosić od 1,2 do 1,4 dla młodych i dorosłych psów. Dorosłe psy potrzebują mniej więcej takiej samej ilości wapnia i fosforu, natomiast psy rosnące potrzebują ich więcej. Fosfor i wapń są minerałami niezbędnymi do tworzenia i utrzymania mocnych kości, dlatego karma dla szczeniąt powinna mieć stosunek fosforu do wapnia co najmniej 0,6.

Przeczytaj:  Yorkshire terrier - jaki ma charakter?

Karma mokra

Mokra karma jest popularnym wyborem wśród szczeniąt, ale jest również odpowiednia dla psów dorosłych. Szczenięta rasy pomorskiej odniosą korzyści z dodatku zdrowych tłuszczów pochodzących z ryb, które mogą być bardzo korzystne dla zdrowia ich stawów i sierści. Inną opcją są karmy dla psów o ograniczonej zawartości składników, które są smaczniejsze niż karma. Takie karmy spełniają wymagania żywieniowe szczeniaka, a jednocześnie nie zawierają typowych alergenów.

Kolor dziąseł

Zmiana koloru dziąseł u szczeniaka rasy pomorskiej może wskazywać na to, że coś jest nie tak z krążeniem krwi u Twojego zwierzęcia. Stan ten medycznie nazywany jest sinicą. Przyczyna zmiany koloru dziąseł nie jest do końca poznana, ale może wskazywać na wiele problemów, w tym problemy z układem oddechowym i anemię. Oto kilka sposobów na wczesne wykrycie potencjalnych problemów.

Zdrowa dieta

Choć niektórzy właściciele uważają, że witaminy i minerały są zawarte w karmie dla psów, to jednak bardzo ważne jest, aby szczeniak otrzymywał w swojej diecie różnorodne składniki odżywcze. Karma dla szczeniąt rasy pomorskiej musi zawierać dużo białka i niezbędnych kwasów tłuszczowych, aby wspomagać zdrowy wzrost i rozwój mięśni Twojego psa. Aby zapewnić optymalne żywienie, wybieraj karmy bogate w białko, takie jak kurczak, ryby i olej z łososia.

Podobne