Jeśli zastanawiasz się, czym karmić swojego yorkshire terrier, przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego, jak ułożyć plan karmienia szczeniaka i jak wprowadzać nowe pokarmy bez wywoływania u niego wahań. Dowiesz się także, jakich pokarmów powinieneś unikać, jak unikać toksycznego jedzenia i jak karmić Yorki na diecie suchej. W tym artykule podzielimy się z Tobą naszymi najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi żywienia Twojego yorkshire terriera.

Tworzenie harmonogramu karmienia Yorków

Jeśli chodzi o karmienie yorkshire terrier, ważne jest, aby stworzyć harmonogram karmienia, który będzie pasował do stylu życia Twojej rodziny. Ten mały pies jest uroczy, ale jednocześnie delikatny i wymaga specjalnej opieki. Bardzo ważne jest również, aby wybierać karmę, która zawiera odpowiednie składniki odżywcze, dostosowane do jego niewielkich rozmiarów. Na szczęście, jeśli będziesz postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami, będziesz na dobrej drodze do prawidłowego żywienia swojego pupila.

Wprowadzanie nowych pokarmów u niezdecydowanych niejadków

Zaangażowanie szczeniaka w proces przygotowywania jedzenia jest istotną częścią szkolenia. O ile wiele psów chętnie próbuje nowych pokarmów, Yorkshire Terrier nie jest tak chętny. Ten typ szczeniaka jest podatny na choroby zębów. W rzeczywistości około 80% wszystkich psów zapada na choroby zębów przed ukończeniem drugiego roku życia. Zaczyna się ona od odkładania się kamienia na zębach, a następnie przechodzi w infekcję dziąseł i korzeni zębów. Nieleczona choroba może prowadzić do utraty zębów, uszkodzenia innych narządów, a nawet skrócenia życia psa o rok do trzech lat.

Unikanie toksycznych pokarmów

Twój szczeniak może doświadczać rozstroju żołądka, a nawet śmierci, jeśli jest narażony na kontakt z pewnymi toksynami. Unikaj karmienia szczeniaka surowymi jajkami i czekoladą. Zawierają one niebezpieczne bakterie Salmonella i E. coli, a także mogą powodować biegunkę i wymioty. Podobnie unikaj karmienia psa karmą dla kotów i cukierkami bez cukru. Należy również trzymać szczeniaka z dala od gałki muszkatołowej, rodzynek i gotowanej fasoli. Pokarmy te mogą być smaczne dla Ciebie, ale Twój pies prawdopodobnie zachoruje po ich spożyciu.

Przeczytaj:  Yorkshire terrier - długość życia

Stosowanie suchej diety u Yorków

Karmienie Yorka suchą karmą może być wyzwaniem, ale niesie ze sobą kilka korzyści. Yorki są wrażliwe na pokarm i są bardziej narażone na rozstrój żołądka. Mogą również cierpieć na hipoglikemię, która jest niebezpieczna dla psa. Zdrowa dieta Yorków dostarcza psu odpowiednią ilość kalorii i składników odżywczych. Dzięki temu, że posiłki są krótkie, Twój Yorkie będzie mógł cieszyć się przyjemniejszym życiem.

Dodawanie warzyw do diety Yorków

Jednym z najważniejszych aspektów diety Yorków jest odpowiednie zbilansowanie białka i węglowodanów. Można to osiągnąć za pomocą mięsa lub roślin, ale niektóre białka zwierzęce są preferowane ze względu na ich skład aminokwasowy. Wieprzowina, na przykład, jest dobrym źródłem biotyny, która pomaga organizmowi trawić pokarm i wytwarzać hormony. Należy jednak unikać produktów wieprzowych, jeśli zawierają zbyt dużo tłuszczu.Podobne