Jeśli szukasz małego psa, możesz się zastanawiać: Jakie są rasy podobne do Yorkshire terriera? Yorki mają miękką i bujną sierść. Kolor sierści Yorków określany jest jako ciemny stalowoniebieski na grzbiecie i opalony na pysku i klatce piersiowej. Niektóre Yorki nie są jednak w pełni wybarwione przed ukończeniem trzeciego roku życia i mogą mieć umaszczenie parti lub zupełnie inny kolor. Sierść ta jest bardzo trudna w pielęgnacji i wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, podobnie jak u ludzi!

Silky terrier

Chociaż zarówno Yorkie, jak i Silky Terrier są małe i urocze, mają wiele wspólnego. Oba są skoncentrowane na człowieku, czułe i chętne do zabawy. Silky terrier ma około 9 cali wzrostu i waży 10 funtów, podczas gdy Yorkie waży zaledwie 7-8 funtów. Wybór nowego zwierzęcia może być trudny, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji najlepiej zrobić rozeznanie.

Terier australijski

Terier australijski jest przyjaznym i energicznym psem domowym. Wymaga codziennego ruchu – krótkiego spaceru, wesołej zabawy lub zabawy na smyczy. Ze względu na swoją drucianą sierść australijczyk wymaga częstego czesania, przycinania martwych włosów i corocznych przeglądów stomatologicznych. Chociaż terier australijski został pierwotnie wyhodowany, aby wytrzymać surowy australijski klimat, może przebywać na zewnątrz w cieplejszym klimacie.

Cairn terier

Cairn terrier to szkocka rasa wywodząca się z wyspy Skye. Psy te początkowo były łączone z innymi terierami w klasie „Skye”, ale w końcu zaczęto je hodować jako odrębne rasy. W tym artykule przyjrzymy się niektórym cechom, które czynią tę rasę tak podobną do Yorkshire. Poniżej wymieniono niektóre z tych cech.

Norwich terrier

Norwich terrier jest bardzo towarzyski i nieustraszony. Jego krótka, żylasta sierść zrzuca się dwa razy do roku i wymaga cotygodniowej pielęgnacji. Jego sierść występuje w kolorach czarnym, brązowym, pszenicznym lub czerwono-białym. Norwich terrier ma duży popęd do zdobywania, jest aktywny i chętny do zabawy. Psy tej rasy doskonale sprawdzają się w zawodach agility i earth dog trials.

Przeczytaj:  Yorkshire terrier - polecane fryzury

Biewer terrier

Biewer terrier to rasa psów o wyglądzie i temperamencie podobnym do Yorkshire teriera. Po raz pierwszy powstała jako krzyżówka dwóch Yorkshire terrierów. Pierwotny Biewer Yorkie, zarejestrowany jako Schneefloeckchen von Friedheck, oraz piebald Yorkshire terrier. Darling i Fru-Fru von Friedheck wygrały Młodzieżowe Mistrzostwa Świata FCI w Dortmundzie w 1981 roku.

Podobne