Poniżej przedstawiono fakty i statystyki dotyczące długości życia Yorkshire terierów. Rasa ta wywodzi się z Yorkshire w Anglii z XIX wieku. Idealna waga dla tej rasy to 7 funtów. Istnieje kilka problemów zdrowotnych, na które może cierpieć Yorkshire terrier. Choroba Cushinga, Leptospiroza i Hipoglikemia to tylko niektóre z chorób, które mogą wystąpić u Twojego ukochanego psa.

Choroba Cushinga

Twój Yorkshire Terrier może wykazywać objawy choroby Cushinga. Twój pies może mieć wzdęty brzuch, często oddawać mocz i mieć częste wypadki. Powinieneś zwracać uwagę na infekcje skórne, takie jak skorupy, zgrubienia lub zaczerwieniona, podrażniona skóra. Jeśli zauważysz takie objawy, skontaktuj się z lekarzem weterynarii w celu podjęcia leczenia. Może on przepisać antybakteryjne chusteczki lub szampony.

Leptospiroza

Rokowanie dla psów cierpiących na leptospirozę jest zasadniczo dobre, ale niektóre narządy są dotknięte chorobą i leczenie zależy od stopnia zaawansowania zakażenia. W ostrych przypadkach psy powinny być poddawane kwarantannie w klatce do czasu, aż pojawią się u nich oznaki poprawy. Lekarz weterynarii może zaplanować pory posiłków i przerwy na załatwianie się do toalety oraz monitorować ich powrót do zdrowia. W przypadku ciężkiego przebiegu choroby konieczna jest transfuzja krwi.

Hipoglikemia

Genetyczna przypadłość, jaką jest hipoglikemia, jest częstym problemem wśród małych ras. Choroba ta może mieć wpływ na długość życia Twojego Yorka, wahania nastroju i ogólną jakość życia. Wpływa także na poziom energii. Aby leczyć hipoglikemię, najlepiej od razu rozpocząć leczenie, wprowadzając do pyska niewielką ilość miodu.

Choroba Cushinga u Yorkshire terrierów

W wieku dojrzałym główną przyczyną śmierci Yorkshire Terrierów jest niewydolność serca. Zazwyczaj choroby serca u psów wynikają z osłabienia zastawek w sercu, co powoduje cofanie się krwi wokół zastawek i obciążenie serca. Szmery w sercu u psa mogą wskazywać, że ma on problem z zastawką mitralną lub szmery w sercu. Lekarz weterynarii przeprowadzi kilka badań w celu zdiagnozowania problemu i będzie musiał powtarzać je co roku.

Przeczytaj:  Jak psy komunikują ból i dyskomfort?

Leptospiroza u australijskich terierów jedwabistych

Podstawowym sposobem leczenia leptospirozy u psów jest płynoterapia. Płyny są podawane w celu odwrócenia skutków odwodnienia. Psom, które wymiotują, można podać leki przeciwwymiotne, a w celu odżywienia psa można założyć zgłębnik żołądkowy. Jeśli u psa wystąpi krwotok, może być konieczna transfuzja krwi. Szczepienie przeciwko leptospirozie u psów jest niezbędne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.

Leptospiroza u psów rasy Yorkies

Chociaż Twój Yorkshire terrier raczej nie zachoruje na Leptospirozę, istnieją sposoby, aby go przed nią uchronić. Ta infekcja bakteryjna jest wywoływana przez bakterie Leptospira, które żyją w glebie i wodzie na całym świecie. W przypadku kontaktu psa z tą bakterią często dochodzi do uszkodzenia wątroby i nerek, a w ciężkich przypadkach może to prowadzić do śmierci. Bakterie te rozprzestrzeniają się poprzez mocz zakażonych zwierząt, najczęściej gryzoni.

Parwowirus u psów Yorkies

Parwowirus wpływa na układ odpornościowy, powodując wymioty, biegunkę, a nawet śmierć. Wirus atakuje również przewód pokarmowy i jest bardzo zaraźliwy. Może również powodować zapadnięcie się tchawicy i BAS, dwa poważne stany, które mogą być śmiertelne. Najlepszym sposobem ochrony Twojego Yorka przed tymi dolegliwościami jest jak najszybsze zaszczepienie go. W wielu miejscach szczepienie jest dobrowolne, ale zaleca się je tym, którzy mieszkają na terenach zamieszkałych przez dzikie zwierzęta.

Cukrzyca u Yorków

Jeśli u Twojego Yorkshire terriera w rodzinie występowała cukrzyca, powinieneś jak najszybciej poddać go badaniom w tym kierunku. Jest to częsta przypadłość wśród Yorkshire terrierów, ale możesz zrobić kilka rzeczy, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania psa na tę chorobę. Cukrzyca u tej rasy występuje rzadziej niż u wielu innych ras, ale lekarz weterynarii może zalecić wykonanie testu dla Twojego Yorka. Badanie wykaże, czy pies ma cukrzycę lub czy cierpi na inne schorzenia.

Podobne