Yorkshire terrier jest rasą małych psów, które najlepiej trzymać w domu. Psy tej rasy mogą zostawać same w domu, ale można im pomóc uniknąć lęku separacyjnego, tworząc „jamę” w salonie lub kuchni. Na przykład odtwarzaj relaksującą muzykę w tle, eksperymentuj z widokiem na okno i zapewnij psom zabawki, które zapewnią im zajęcie. Możesz również zainstalować kamerę, aby sprawdzać, co dzieje się z psem, lub zdalnie podrzucać mu smakołyki, aby zapewnić mu rozrywkę. Istnieje kilka leków na stany lękowe, możesz nawet podawać im suplementy uspokajające lub tabletki przeciwlękowe.

Charakterystyka rasy

Rasa Yorkshire Terrier jest doskonałym wyborem dla właścicieli, którzy cierpią na alergie. Psy te mają długą, jedwabistą sierść, która po osiągnięciu dojrzałości zmienia kolor na niebiesko-brązowy. Są zwarte, mają nisko osadzoną głowę i równomiernie rozmieszczone zęby. Mają średniej wielkości oczy i małe uszy w kształcie litery V. Powinny mieć zdrowy komplet zębów i swobodny chód. Sierść Yorków nie jest podatna na zrzucanie i matowienie.

Problemy zdrowotne

Choroby serca są główną przyczyną śmierci Yorkshire Terrierów wkraczających w wiek dojrzały. Większość tych przypadków jest wynikiem słabej zastawki w sercu, która pozwala na cofanie się krwi wokół serca, co powoduje jego obciążenie. U Twojego pupila mogą również występować szmery w sercu lub zewnętrzne oznaki choroby serca. Weterynaryjne badanie kontrolne może ujawnić wszelkie problemy, a lekarz weterynarii zaproponuje niezbędne leczenie.

Pielęgnacja sierści

Sierść Yorkshire Terrierów należy do najdłuższych i najdelikatniejszych wśród wszystkich ras psów. Sierść jest długa i prosta, z metalicznym połyskiem. Jest ona związana z tyłu w kokardę. Ta piękna sierść ma jednak skłonność do matowienia, dlatego konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Zaleca się regularne szczotkowanie, aby zapobiec matowieniu i zapewnić psu jak najbardziej elegancki wygląd. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić ze szczotkowaniem.

Przeczytaj:  Ile powinien ważyć szpic miniaturowy?

Ćwiczenia

Yorki lubią się bawić. Silny instynkt łowiecki czyni je dobrymi kandydatami do zabawy w parku dla psów. Podobnie jak większość innych psów, Yorki również potrzebują ruchu. Jednak niektóre z ich potrzeb są większe niż u przeciętnego psa. Mogą one wymagać dodatkowych ćwiczeń, zwłaszcza jeśli mają problemy z usadowieniem się. Jeśli Twój pupil ma problemy z usadowieniem się, rozważ zabranie go na codzienny spacer. Poniżej wymieniono kilka ćwiczeń, które możesz wykonywać razem z psem.

Dieta

Yorkshire terrier ma stosunkowo długą żywotność i może żyć ponad piętnaście lat. Tak długie życie oznacza jednak, że Yorkshire teriery są podatne na oznaki starzenia się. W związku z tym dieta Yorkshire terriera powinna zawierać preparaty przeznaczone specjalnie dla dojrzałych psów. Pomoże to utrzymać zdrowie Twojego pupila w dobrej kondycji i ochroni go przed starzeniem się.

Szkolenie

Szkolenie Yorków nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Psy tej rasy są chętne do zabawy i łatwo przyswajają komendy. Jak wszystkie psy pracujące, Yorki mają silną wolę i temperament dużego psa w małym ciele. W szkoleniu tej rasy najważniejsza jest konsekwencja, powtarzanie i pozytywne wzmacnianie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących szkolenia Yorków. Kiedy już poznasz temperament i potrzeby szkoleniowe swojego psa, trening domowy Yorkshire terriera nie będzie problemem.

Podobne