Jeśli zastanawiasz się nad kupnem psa rasy pomeranian, być może zastanawiasz się, czy inne rasy są podobne. Możesz dowiedzieć się więcej o szpicu, papillonie, maltańczyku i ewokianie. Jeśli uwielbiasz Gwiezdne Wojny, być może zechcesz kupić Ewokiana. Inną rasą podobną do pomorskiego jest chinaranian, krzyżówka japońskiego china i pomorskiego. Psy te są bardzo zabawne i uwielbiają uwagę, którą im się poświęca.

Spitz

Szpic niemiecki, keeshond i pomeranian to podobne rasy, które mają wiele wspólnych cech. Oba te psy mają wygląd podobny do lisa i ogon z pióropuszem. Podobnie jak Pomeranian, Keeshond został pierwotnie wyhodowany do ciągnięcia sań. Z tego połączenia powstał pies konstrukcyjny zwany Pomeratem. Pod względem wielkości i wyglądu pomeranian jest podobny do pomeranianów, ale posiada również pewne cechy wspólne.

Papillon

Papillon to niewielki pies o jedwabiście miękkiej sierści i dużych, charakterystycznych uszach. Nazwa papillon oznacza motyla, a rasa ta od prawie 600 lat cieszy się popularnością wśród artystów i rodzin królewskich. Pies ten jest również znany jako „Christy Turlington” psiego świata, ze względu na swoje niewielkie rozmiary i wygląd przypominający lisa. Papillon ma bystry umysł i niezmiennie plasuje się w czołówce najmądrzejszych psów na świecie.

Papipom

Miłośnicy psów mogą znaleźć wiele różnych mieszanek psów, w tym cockeraniany, krzyżówkę pomeranianów i sznaucerów miniaturowych. Te urocze mieszańce są znane ze swoich czarujących osobowości i oszałamiającego wyglądu. W porównaniu z innymi popularnymi rasami, są one małe, nie mają dużej ilości włosów i mają bardziej miękką sierść. Poniżej wymieniono kilka ras podobnych do pomeranianów, które warto rozważyć podczas poszukiwania szczeniaka.

Maltańczyk

Maltańczyk i pomeranian są psami miniaturowymi i mają podobny wygląd. Pierwotnie były to duże rasy o mocnych nogach, ale wyhodowano je jako psy do towarzystwa dla rodziny królewskiej. Obecnie maltańczyk jest jedną z najpopularniejszych ras psów w Stanach Zjednoczonych. Poniżej wymieniono niektóre cechy tych dwóch ras, które sprawiają, że są one podobne pod względem wyglądu i osobowości.

Przeczytaj:  Jakie są podobne rasy do yorkshire terrier?

Chihuahua

W XIX wieku królowa Wiktoria uwielbiała pomeraniany. Monarchini chciała mieć małą wersję tej rasy na swój własny użytek. Powstały psy, które były mniejszymi towarzyszami, a wiele z nich stało się championami wystawowymi. Chihuahuas są znacznie starszą rasą niż Pomeranian. W starożytnym Meksyku Toltekowie nazywali je „Techichi”. Do XII wieku Aztekowie podbili Tolteków.

Pomorzanin francuski

Francuski pomeranian jest niezwykle popularną rasą w Stanach Zjednoczonych, gdzie należy do najpopularniejszych ras psów w kraju. Płaska twarz tej rasy i jej cena sprawiają, że jest ona doskonałym wyborem dla właścicieli psów luksusowych. Popularność ta może być jednak krótkotrwała, a znalezienie psa o osobowości, której szukasz, może być trudne. Oto kilka ras podobnych do francuskiego Pomeraniana.

Podobne