Yorkshire terrier to trójkolorowa rasa psów należąca do rodziny terierów. Określana jest również jako Biewer. Naukowcy z Mars Veterinary przez dwa lata badali genetykę tej rasy. Po tych badaniach stwierdzili, że Biewer jest rasą odrębną od Yorkshire Terriera. Pomimo swojej nazwy, Biewer jest tricolor, co jest częstym błędnym przekonaniem.

Zdrowie

Oprócz zdrowej diety i wystarczającej ilości ruchu, Biewer ma wiele typowych problemów zdrowotnych, które są podobne do tych występujących u Yorkshire Terrierów. Biewery cierpią na kilka powszechnych dolegliwości, w tym zwichnięcie rzepki, które powoduje przemieszczenie rzepki. Choroba ta może wymagać operacji, ale zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. Ponadto u Biewerów mogą wystąpić kamienie pęcherza moczowego, czyli mineralne nagromadzenia w pęcherzu moczowym, które mogą powodować trudności w oddawaniu moczu.

Socjalizacja

Jeśli szukasz małego, żywiołowego psa, Biewer może być szczeniakiem właśnie dla Ciebie. Socjalizacja Biewera ma kluczowe znaczenie dla przyszłego dobrego samopoczucia psa. Te małe teriery są małe, ale to potężne psy stróżujące! Nieustannie szukają czegoś, na co mogłyby szczekać, niezależnie od tego, czy jest to ktoś obcy, czy coś, co dzieje się wokół nich. Psy te są również doskonałym wyborem do domów z wieloma zwierzętami. Ważne jest jednak, aby nadzorować interakcje między szczeniakami, a w przypadku wystąpienia agresji podjąć zdecydowane działania.

Typ budowy ciała

Jeśli planujesz hodowlę psa rasy Biewer Terrier, musisz wiedzieć o kilku rzeczach. Rasa ta wywodzi się od Yorkshire Terriera, więc istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia u nich pewnych schorzeń. Najczęstsze z nich to dystychia i shunt portosystemowy. Są one również bardziej podatne na choroby genetyczne. Regularne wizyty u lekarza weterynarii pozwolą zapobiec wszelkim problemom zdrowotnym, a także pozwolą Ci dowiedzieć się, jak prawidłowo dbać o Twojego Biewera.

Przeczytaj:  Jak psy komunikują ból i dyskomfort?

Kolor sierści

Pomimo wyraźnego trójkolorowego wyglądu, Biewer Yorkshire Terrier nie posiada żadnego konkretnego koloru. Psy te są trójkolorowe, ponieważ powstały w wyniku skrzyżowania dwóch piegowatych Yorków. Jednak AKC akceptuje takie psy, ponieważ rasa ta ma dość silną linię krwi. W związku z tym nazwa Biewer Yorkie nie jest błędna.

Pielęgnacja

Jako właściciel Yorkshire Terriera wiesz, że Twój pupil wymaga regularnej opieki weterynaryjnej. Chociaż zdrowie Twojego pupila jest ważną częścią Waszego związku, istnieje kilka schorzeń, które powinny być zbadane przez lekarza weterynarii. Problemy te mogą być objawami poważnej choroby lub przejściowym problemem. Wiedza o tym, kiedy należy szukać pomocy weterynaryjnej jest niezbędna dla dobrego samopoczucia Twojego Yorka. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o powszechnych problemach zdrowotnych u Yorkshire Terrierów.

Podobne