Jakie szczepienia powinien mieć Twój Yorkie? Lekarze weterynarii różnią się nieco w swoich zaleceniach. Rodzaj szczepionki, której potrzebuje Twój pies, zależy od różnych czynników, w tym od stylu życia i miejsca zamieszkania. Jeśli Twój pies rzadko wychodzi na zewnątrz i mieszka na wsi, może nie potrzebować szczepionki przeciwko boreliozie lub grzechotnikom. Podobnie Twój pies może nie potrzebować szczepionki przeciwko parwowirozie, jeśli rzadko spędza czas na zewnątrz.

Objawy kaszlu kenelowego u yorkshire terriera

Najbardziej zauważalnym objawem kaszlu kenelowego u Yorka jest uporczywy, świszczący kaszel. Kaszel może być suchy lub produktywny i często towarzyszy mu rechotanie lub przełykanie. Wygląda to tak, jakby pies odkaszlnął kulkę włosów. Pies może kaszleć nawet co kilka minut. Objawy utrzymują się zwykle przez 5 do 10 dni i nie wpływają na apetyt ani poziom energii psa.

Objawy choroby ivd u yorkshire terriera

Jeśli zauważyłeś u swojego yorka którykolwiek z tych objawów, warto, abyś zbadał psa przez lekarza weterynarii. Niektóre objawy wskazują na poważną chorobę, podczas gdy inne są po prostu niegroźne lub przejściowe. Na szczęście, wiele chorób u psów ma podobny schemat objawów. Jeśli Twój pies doświadcza któregokolwiek z tych objawów, musisz jak najszybciej umówić się na wizytę u lekarza weterynarii i poddać go badaniom.

Objawy choroby krążka międzykręgowego u yorkshire terriera

Objawy choroby krążka międzykręgowego u yorkshire terriera mogą wydawać się podobne do bólu pleców u ludzi, ale Twój pies może doświadczać innych symptomów. Choroba ta może prowadzić do paraliżu, ale może również powodować ból i nieskoordynowany chód. Historia niedawnego urazu lub bólu jest również dobrym znakiem choroby dysków. Twój pies może odczuwać ból i dyskomfort w obrębie szyi i grzbietu i być może nadszedł czas, aby skontaktować się z lekarzem weterynarii.

Przeczytaj:  Pielęgnacja yorkshire terrier

Objawy parwowirusa u yorkshire terriera

Parwowirus jest potencjalnie śmiertelną chorobą układu pokarmowego u szczeniąt. Wirus może rozprzestrzeniać się w całej populacji psów. Z zakażonego psa wydostaje się on 4-5 dni po kontakcie i utrzymuje się przez 10 dni. Ze względu na poważne skutki parwowirusa, konieczne jest poddanie psa kwarantannie przez te 10 dni. Oto niektóre z objawów parwowirusa u yorkshire teriera.

Szczepionka przeciwko koronawirusowi psów

Dostępna jest szczepionka przeciwko koronawirusowi psów dla yorkshire terierów, choć nie jest ona zalecana dla wszystkich ras. To, czy pies jest odpowiednim kandydatem, zależy od jego trybu życia i rodzaju koronawirusa występującego w jego otoczeniu. Chociaż szczepionka ta może być skuteczna w przypadku niektórych ras, nie chroni ona przed wirusem COVID-19. Jeśli więc Twój Yorkie nie jest zaszczepiony, rozważ wybór innej rasy.

Szczepionka przeciwko leptospirozie psów

Szczepienie przeciwko leptospirozie psów jest obowiązkowe w przypadku psów, które mają kontakt z dzikimi zwierzętami i zewnętrznymi źródłami wody. Choroba ta przenosi się na ludzi za pośrednictwem zakażonego psa. Chociaż leptospiroza nie występuje u ludzi tak często jak u psów, może być bardzo niebezpieczna. Chociaż u większości psów, u których choroba nie występuje, nigdy nie pojawiają się objawy, może ona być śmiertelna.

Szczepionka przeciwko nosówce u psów

Zastanawiasz się nad zaszczepieniem swojego Yorkshire teriera przeciwko nosówce? Choroba ta jest poważną infekcją wirusową, która dotyka psy w każdym wieku. Wirus jest wywoływany przez szczep Morbillivirus, który jest blisko spokrewniony z bakterią odpowiedzialną za odrę u ludzi. Zakażone psy mogą przenosić chorobę na inne psy poprzez swój kał, ślinę i odchody. Choroba jest trudna do leczenia, a odsetek wyleczeń jest niski.

Podobne