Być może zastanawiasz się: „Gdzie adoptować psa?”. Możesz kupić psa od hodowcy lub wziąć go na ratunek. Ta druga opcja zapewni psu stały dom, ponieważ psu bez domu grozi śmierć i uwięzienie. Oto kilka miejsc, gdzie można znaleźć idealnego pomeranianina do domu.

Organizacja Southern California Pomeranian Rescue (SCPR)

Southern California Pomeranian Rescue to niewielka organizacja prowadzona przez wolontariuszy, której celem jest ratowanie psów tej rasy z przerażających schronisk dla zwierząt. Umieszcza psy w domach zastępczych w różnych miastach regionu, aby mogły się dobrze zsocjalizować. W ramach procesu adopcyjnego każdy pies jest badany pod kątem problemów zdrowotnych, behawioralnych i pasożytów. SCPR akceptuje także inne małe rasy, takie jak Jack Russell teriery i Great Danes.

Jeśli nie możesz adoptować psa za pośrednictwem lokalnego schroniska, możesz spróbować skorzystać z pomocy organizacji Petfinder. Celem Petfinder jest ulepszenie programów adopcyjnych w Ameryce Północnej i wyeliminowanie eutanazji. Organizacja ta zajmuje się także promowaniem adopcji poprzez edukowanie ludzi na temat zwierząt jako członków rodziny. Inną organizacją non-profit, która zapewnia domy pomeranianom, jest American Society for the Prevention of Cruelty to Animals. Na ich stronie internetowej można znaleźć bazę danych o adopcjach psów rasy pomeranian.

PLPR

Jeśli rozważasz adopcję pomeranianów, ale nie masz zbyt wiele miejsca, możesz rozważyć utworzenie Pomorskiej Grupy Ratunkowej. Grupy takie jak PLPR składają się z doświadczonych ratowników, którzy przyjmują uratowane psy i umieszczają je w kochających domach. Organizacje te nie pobierają opłat za adopcję psa, ale zapewniają niezbędne zabiegi chirurgiczne i leki dla Twojego nowego najlepszego przyjaciela.

Znalezienie Pomorzanina za pośrednictwem grupy ratowniczej może być nieco trudne, w zależności od tego, jaką organizację wybierzesz. Warto jednak wspomnieć, że pomorskie organizacje ratownicze mają jeden główny cel: zapewnienie bezpiecznego środowiska dla tych psów. Oznacza to, że każdy pomorski dom adopcyjny musi być dobrze dopasowany do zwierzęcia i powinien być wolny od wszelkich szkodliwych sytuacji.

Przeczytaj:  Czy występuje pomeranian czarny?

RPST

Jeśli jesteś zainteresowany adopcją pomorskiego psa, prawdopodobnie słyszałeś o RPST Rescue Project. Ta organizacja z siedzibą w Kansas zajmuje się adopcją psów, a opiekę nad ratowanymi zwierzętami opiera na darowiznach. Choć proces adopcji jest długotrwały, na dłuższą metę jest tego wart. Jeśli chciałbyś dać Pomowi dom na zawsze, wypełnij wniosek RPST i podaj jak najwięcej informacji.

Jeśli Twój pierwszy wniosek zostanie odrzucony, spróbuj ponownie w późniejszym terminie. Ważne jest, aby pamiętać, że nie każdy pomeranian będzie pasował do Twojego stylu życia. Uratowane psy mają często większe szanse na szczęśliwe życie, ponieważ organizacje ratownicze poświęcają im dużo czasu i wysiłku. Choć psy te mogły być maltretowane, RPST dba o to, by każdy z nich miał szansę na szczęśliwe i zdrowe życie.

Sanktuarium Najlepszych Przyjaciół Zwierząt

Best Friends Animal Sanctuary to jedna z największych organizacji zajmujących się ratowaniem zwierząt w kraju, która opiekuje się ponad 1600 zwierzętami. Początki organizacji sięgają 1984 roku, kiedy to grupa przyjaciół z różnych środowisk postanowiła zbudować schronisko gołymi rękami. Łączyła ich wspólna misja: uratować je wszystkie. Ludzie ci wierzą, że każde zwierzę zasługuje na szansę na szczęśliwe i satysfakcjonujące życie.

Innym wspaniałym miejscem, w którym można adoptować pomeranian, jest Pomorska Organizacja Ratunkowa w Nowej Anglii. Organizacja ta oferuje domy zastępcze dla uratowanych psów i dobrze wykorzystuje darowizny. Zapewniają one również wszystkie niezbędne opieki weterynaryjnej i pochodzą z obroży i smyczy, więc można zacząć wprowadzać swojego nowego przyjaciela do świata. Adopcja pomeranianów z tej organizacji wymaga wypełnienia formularza zgłoszeniowego i umówienia się na spotkanie, więc pamiętaj, aby mieć te terminy otwarte!

Podobne