Szpice niemieckie mają miękką, podwójną sierść. Są duże, mają długie, krzaczaste ogony i oczy w kształcie migdałów. Głowa szpica niemieckiego przypomina głowę lisa, z małą przerwą między uszami i oczami w kształcie migdałów. Kończyny tylne są silnie umięśnione, a ogon noszony jest nad grzbietem. Szpice niemieckie są na ogół bardzo zdrowe i rzadko chorują na wiele chorób.

Szpic niemiecki

Pomimo zdrowego i mocnego wyglądu fizycznego, u szpiców niemieckich mogą wystąpić problemy ze stawami i zaburzenia autoimmunologiczne. Objawy te należy natychmiast zwalczać. Szpic niemiecki powinien być regularnie, co najmniej raz lub dwa razy w roku, zabierany do lekarza weterynarii. Mimo że psy te nie mają zbyt wielu problemów zdrowotnych, należy zawsze zabierać je na regularne badania kontrolne do weterynarza. Szpic niemiecki powinien być regularnie kontrolowany i szczepiony u weterynarza.

Szpice niemieckie

Szpic niemiecki dzieli się na trzy główne wielkości: czarny, brązowy i pomarańczowoszary. W Stanach Zjednoczonych szpic niemiecki jest przede wszystkim czarny, ale istnieją również warianty pomarańczowe i kremowo-bordowe. Wszystkie trzy typy szpica niemieckiego występują również w odmianach kolorowych. Biały szpic niemiecki ma żółte znaki na uszach, natomiast czarne i brązowe są głównie ciemnobrązowe z pomarańczowymi znakami.

Szpic indyjski

Szczepienia są bardzo ważne dla szpica indyjskiego. Konieczne jest wykonanie pięciu szczepień, w tym przeciwko nosówce i parwowirozie psów. Te dwie szczepionki muszą zostać podane pięć razy, począwszy od szóstego miesiąca życia. W regularnych odstępach czasu pies musi być także odrobaczany. Szczegółowy przewodnik po szczepieniach pomoże Ci zrozumieć, jakie szczepienia powinien otrzymać Twój szpic indyjski i kiedy je wykonać.

Pomorskie

U psów rasy szpic miniaturowy występują te same problemy zdrowotne co u szpica niemieckiego, w tym zapadanie się tchawicy. Może to być niebezpieczne, szczególnie dla szczeniąt i małych ras, ponieważ tchawica jest podtrzymywana przez pierścienie chrząstek. Niektóre choroby, takie jak zapadnięcie tchawicy, są dziedziczone, innym natomiast można zapobiec. Objawy zapadnięcia się tchawicy to między innymi odgłos trąbienia wydobywający się z tchawicy, trudności w oddychaniu i kaszel. Lekarz weterynarii może zalecić przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego lub zastosować leczenie mające na celu ustabilizowanie tchawicy.

Przeczytaj:  Ocean pearl yorkshire terrier- opis rasy

Pies rasy eskimos amerykański

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem psa rasy American Eskimo Dog, powinieneś być świadomy istnienia kilku chorób. Rasa ta jest podatna na dysplazję stawów biodrowych, postępujący zanik siatkówki i inne choroby typowe dla szpiców miniaturowych. Zdrowy amerykański eskimos nie powinien mieć żadnych widocznych problemów zdrowotnych, ale powinien być regularnie badany przez lekarza weterynarii, aby wykluczyć wszelkie problemy zdrowotne. Ponieważ amerykański eskimos spędza znaczną ilość czasu w pomieszczeniach zamkniętych, małe podwórko lub mieszkanie będzie odpowiednie dla tej rasy.

Mieszanka pomorska

Jednym z najczęstszych schorzeń dziedziczonych u szpiców miniaturowych jest dystychia, która jest spowodowana przez nieprawidłowe włoski wewnątrz powieki, ocierające się o powierzchnię oka. Jest to jedna z najczęściej występujących chorób u szpiców miniaturowych, zwłaszcza u psów rasy Pomeranian. Pomorzanin z tym schorzeniem jest podatny na rozwój owrzodzeń rogówki i przewlekłego bólu oczu. Istnieje kilka metod leczenia distichiasis, w tym usunięcie chirurgiczne.

Podobne